Лікарі розповіли, які причини можуть призвести до летальних випадків у хворих на COVID-19

Більшість хворих з важкою формою COVID-19 вмирають через вже наявні у них захворювання і в зв'язку з похилим віком. До такого висновку прийшли вчені з Інституту судової медицини при Університетській клініці Гамбург-Еппендорф, Німеччина, повідомляє Der Spiegel.

Як говориться в статті, в 2020 році лікарі провели 618 розтинів тіл людей, померлих від коронавірусної інфекції, інформують Економічні новини.

За словами медиків, у 88% померлих від COVID-19 були принаймні по 3-4 захворювання, причому більшість були старше 76 років.

У той же час експерти відзначили зниження кількості хворих коронавірусом, померлих від емболії легеневої артерії. Однак, як і раніше, багато пацієнтів з важкою формою помирають від поліорганної недостатності або сепсису, які часто провокуються, знову-таки, наявними захворюваннями. Найчастіше “важкі” пацієнти страждали на гіпертонію, ниркову недостатність, діабет, пухлини або хронічні обструктивні захворювання легень, і тільки у 1% померлих не було супутніх захворювань, відзначають судмедексперти.

За їх словами, перебіг хвороби ускладнюється і нездоровим способом життя: 20% померлих мали зайву вагу. При цьому медики розповіли, що, за їхніми даними, померлих чоловіків було більше, ніж жінок, крім того, їх вік в основному був молодшим.

Також лікарі відзначили, що, хоч і не гарантовано, але підвищити шанси на одужання можуть антикоагулянти – препарати, що знижують ризик тромбозів і емболії легеневої артерії.

“Не дивлячись на інтенсивні дослідження, проти COVID-19 як і раніше є занадто мало ефективних медикаментів. Дексаметазон (синтетичний глюкокортикоїд – ред.) – єдиний медикамент, який, як доведено, знижує смертність”, – говорить Штефан Клуге, керівник відділення інтенсивної медицини в клініці Гамбург-Еппендорф.

Джерело


Наталка Паламарчук

Опис відсутній


Читайте також