Цистит, пієлонефрит, колька - як уникнути

Часто виникає питання: що має людей насторожити, щоб вони звернулися до лікаря-уролога. Тут важливо розуміти, що нерідко люди приходять досить пізно. І в цьому випадку важче їм допомогти. Що має змусити піти до лікаря?

Почнемо, напевно, з чоловіків після 40-50 років. По-перше, після 50 років кожен чоловік повинен раз на рік приходити до лікаря, здавати спеціальні аналізи, контролювати своє сечовипускання, і тоді ряд хвороб можна діагностувати на ранніх стадіях. Чоловік повинен прийти на прийом, якщо у нього є нічне сечовипускання, якщо у нього в цей момент відзначаються болі, якщо у нього з'являється кров у сечі. Всі ці симптоми повинні змусити пацієнта досить оперативно записатися на прийом до уролога. Що стосується жінок - на жаль, в нашій країні дуже поширена така проблема, як нетримання сечі у жінок. До 40% жінок страждають цим захворюванням, частина з них соромиться звернутися до лікаря, частина з них вважає, що це нормально - у багатьох так. Відповідно, якщо з'являється така проблема, а вона може з'явитися і в 30, 40 років і в більш старшому віці, - це обов'язковий привід звернутися до уролога і обговорити з ним питання подальшого лікування. Якщо ми говоримо про сечокам'яну хворобу, то тут питань не виникає, коли йти. Зазвичай люди самі вже буквально біжать на прийом, особливо якщо у них трапляється ниркова колька. Це і боляче, і страшно, тому тут звернення відбувається своєчасно.

Дитяче питання

Нерідко відбувається так, що у дітей не можуть відразу виявити таку «ниркову» проблему, як пієлонефрит. Симптоми бувають змазаними, схожими на інші патології. Крім того, діти не завжди можуть чітко і зрозуміло пояснити, де у них болить, навіть і старші діти не завжди до кінця розуміють, де їх що турбує. А це означає, що пильність треба проявляти батькам. Якщо у дитини відзначається невмотивована температура, тобто така, коли ніяких інших ознак захворювання (ні кашлю, ні закладеності носа, ні ломоти в м'язах) немає, слід здати аналіз сечі. І якщо там будуть зміни, наприклад, поява лейкоцитів, підвищення рівня еритроцитів, білка, то слід якнайшвидше звернутися до лікаря - уролога або хірурга.

Нирки опускаються

Є і такий урологічний діагноз, який нерідко протікає без особливих симптомів, як нефроптоз, або опущення нирки. Нерідко він буває у дітей в період стрибка зростання. Але найчастіше це захворювання худеньких молодих жінок. Відбувається воно на тлі слабкості зв'язкового апарату нирок, а також недостатньої кількості жирової тканини. На опущення нирки можуть вказувати такі симптоми, як болі в області попереку, зазвичай вони більше локалізуються праворуч, посилення їх до вечора, особливо якщо людина весь день проводить на ногах. У такій ситуації слід провести обстеження, а далі вирішувати, що з нефроптозом робити. Зазвичай використовують консервативну терапію, що включає в себе фізичні вправи на зміцнення м'язів черевної стінки, м'язів спини, наприклад, відмінно підійде плавання. Також доведеться обмежити навантаження в вертикальному положенні тіла - доведеться виключити гірський туризм, волейбол і т.д. Якщо причиною розвитку такої проблеми виступає низька маса тіла, людині рекомендують поправитися. Ці прості рекомендації допомагають уникнути ускладнень. Оперувати ж доводиться при нефроптоз тільки в дуже важких випадках.

Без самодіяльності

Нерідко на тлі переохолодження або інфекційного захворювання сечовивідних шляхів може відзначатися така проблема, як цистит. І тут у багатьох включається режим самолікування. Тут важливо розуміти, що цистит підступний - він легко може переходити в хронічну форму. Тому потрібно, щоб антибіотики все ж призначали лікарі після огляду. Якщо цистит проявився вперше, він може пройти від однієї-двох-трьох таблеток антибіотика. Але якщо прийом препаратів відбувається безсистемно, тут можуть виникнути проблеми. Навіть якщо прояви циститу дуже болісні - відчуття, що вийти з дому буде просто неможливо, а біль сильний, варто зібратися з силами і піти до лікаря. Адже, наприклад, в старшому віці характерні симптоми, які списують на цистит, можуть вказувати на появу пухлини сечового міхура, появою каменю в нирці. 

Причини хвороби

Отримати проблеми з сечовивідних шляхами досить нескладно. У числі причин, що викликають їх, переохолодження, стрес, неправильне харчування. Крім цього, одна з основних проблем - куріння. Воно може викликати не тільки пухлину легені, але і рак сечового міхура. У тих, хто курить, такий ризик зростає в десятки разів, причому в молодому віці. Надлишкова маса тіла, цукровий діабет - у людей з такими проблемами урологічні захворювання розквітають пишним цвітом.

Що стосується звичайної солі, в зв'язку з якою багатьох залякують, людині з наявним в анамнезі епізодом ниркової коліки слід дружити з урологом і коригувати харчування відповідно до його рекомендацій, в т.ч. і по зниженню кількості споживаної солі.

Питання профілактики

Якщо немає окремих протипоказань, наприклад, з боку кардіолога, або проблем з нирками, про які людина знає, необхідно споживати не менше 2-2,5 літрів рідини на добу. Ми іноді мало п'ємо, а ще додати шкідливі звички, і результат плачевний. Також дуже важливо знайти грамотного лікаря, щоб він все пояснив і розповів. Прості рекомендації - носити бавовняну білизну, правильно підбирати засоби гігієни - все це дозволить зберегти здоров'я.

Якщо Ви ще й досі сумніваєтесь, то запрошуємо Вас на консультацію до уролога в медичний центр «Оксфорд Медікал Тернопіль».

295 грн

+38068-752-52-52

(0352)52-52-52

м. Тернопіль, вул. С. Качали,5

ПРАЦЮЄМО БЕЗ ВИХІДНИХ . 

Онлайн запис на прийом на сайті  ⤵

 https://ternopil.oxford-med.com.ua/

Соцмережі:

  1. Інстаграм: https://www.instagram.com/oxford_medical_ternopil/?hl=ru
  2. Фейсбук: https://www.facebook.com/oxfordternopil/



Сергій Балуцький

Опис відсутній


Читайте також