Солістка тернопільського гурту: "Я боялася, що більше не заспіваю, бо втратила голос на тиждень"

Музичний гурт із солодкою назвою "Шоколад", де дружина Оксана тамадує та співає, а чоловік Михайло грає на саксофоні, працюють разом близько п’яти років. Кажуть, потрібно постійно вдосконалюватися, прагнути розвиватися. Особливість тамадування Оксани полягає в тому, що вона працює без папки та не прив’язана до тексту. Освіта в Михайла музична, тому співпадає з тим, чим він займається в житті, а от Оксана за фахом філолог(німецький переклад). Кажуть, що жива реклама у їхній справі найкраща.

— Чому така солодка назва "Шоколад"?

— Я 3 три співала в ресторані "Шоколад", а потім прийшов новий співак — Міша, ми познайомилися і все закрутилося, ще разом попрацювали два роки і вирішили піти з ресторану, але назву залишили за собою, за місцем роботи. Наші друзі називають нас шоколадиками та і девіз наш відповідний: "Ми зробимо Ваше свято незабутньо-солодким!"

— Ви популярний музичний дует в Тернополі, який шлях успіху порадите молодим гуртам?

— По-перше, жива реклама, а щоб була хороша реклама потрібно старатися, на всіх заходах, які проводиш бути оригінальним і не працювати за одним сценарієм, щоби людям було цікаво. Коли з’являється якась нова пісня, то хочеш її вивчити, щоб клієнти були задоволені. Звичайно, що конкуренція велика, але не потрібно зупинятися. Насправді треба пройти усі терни, які ведуть до успішного шляху. 

— Чи пишете власні пісні чи лише переспівуєте інші?

— У нашом репертуарі є різні пісні: і переспівані, і кавери, і власні. Маємо 10 написаних пісень, поки записали 2, але активно працюємо над наступними, щоб до наступного літа видати альбом.

Є ті люди, які хочуть нас спонсорувати і пропонують роботу за межами України, але ми в душі затяті патріоти своєї держави, тому такий варіант навіть і не розглядаємо, бо якщо і виїжати, то потрібно усією сім’єю, а у нас маленька донечка — Злата, якій лише 6 місяців. 

— Чи співпадає освіта з вашою роботою?

— Чортківське пед. училище закінчив, музичну школу, бакалаврат ТНПУ ім. В. Гнатюка. У мене повністю співпадає, хотілося б звичайно працювати в будинках культури, але люди старшого віку, які там працюють вже довгий час не поступаюься своїм місцем, — говорить співак гурту "Шоколад" Михайло Гіль. 

— Я за освітою філолог(німецький переклад) професія напряму із тамадуванням чи співом не пов’язана, але одного разу пригодилося знання німецької мови, коли було українсько-астрійське весілля, — зазначила ведуча музичного дуету "Шоколад" Оксана Гіль. 

— Якби була можливість виїхати за межі України працювати, то яка б це країна була?

— Якщо б і виїжали, то у Францію, адже це дивовижна країна, де люди і культура інші. Якщо талановиті сіпваки, то кар’єру зроблять будь-де. Ми любимо переспівувати пісні Lara Fabian.

— Які пісні слухали у дитинстві? 

— Я виросла на піснях Ірини Білик, але зараз вона мені не симпатизує ні як людина, ні як співачка.

Михайло Гіль каже:

— Моїм кумиром є і залишається Олександр Пономарьов, а взагалі раджу усім слухати класику, яка завжди в тренді.

 — Чи бувало, що втрачали голос перед весіллям?

 — Щоби перед сами весіллям, то ні, але коли працюєш протягом тижня, а потім ще й в четвер, суботу, неділю, то вже у неділю голос сідає.

Одного разу, коли було весілля в селі, то ми 11 годин співали без зупину, тоді я тиждень не могла навіть говорити, лише пошепки. 

Завдяки підтримці чоловіка трохи розпівалася і все добре.

— Михайло, чи не впливає куріння на ваш голос і гру на саксофоні?

 — Та ні, голос в мене від куріння не змінюється, а дихання для гри на саксофоні достатньо.

Михайло та Оксана кожного дня вдома репетирують, щоби не втрачати своїх навичок, а тільки вдосконалюватися. У них в підїзді, де вони живуть ще є і піаністи, то сусіди звикли до постійних "концертів".

— Мама і тато співають, чи хочете, щоб ваша донька в майбутньому теж обрала такий шлях?

— Вона хоч маленька, але вже має слух музичний. Ми будемо лише раді, якщо вона захоче співати, якщо ні, то підтримуватимемо її у всіх її починаннях.

— Якби не було реклами чи були б ви такими успішними?

— Реклама звичайно допомагає в наш час, але вкотре повторю, що потрібно працювати на живу рекламу, рекомендації від людей.

— У Тернополі склали список заборонених російських співаків, пісні яких в нашому місті не мають права виконуватися по ресторанах та лунати з радіостанції. Як ви відноситеся до цього?

— Я відношуся до цього позитивно і підтримую ініціативу Сергія Віталійовича, бо неамаємо права співати пісні російських виконавців, коли Росія — країна агресор, — розповідає Михайло Гіль.

Оксана Гіль говорить:

— Зараз російське вже відходить на другий план, більше слухають закордонну музику та українську. Набридає співати пісні типу: "На лабутенах", "Атестат в крови", "Чудная долина", "Марджанджа". 

Потрібно любити своє українське, якщо ми живемо всі під одним сонцем, для усіх один Бог, то слухаймо нашу музику!

Тетяна Шило

Опис відсутній


Читайте також